Yaesu FTM-400XDE digi VHF/UHF/50W mobile

Stručný popis: Zcela nový, dvoupásmový transceiver od japonského výrobce pro 144/430MHz pracující v analogovém i digitálním režimu C4FM/FDMA

Dostupnost: 21 dní

Cena: 13 888 Kč konečná cena

Umístění Yaesu FTM-400XDE digi VHF/ UHF/ 50W mobile
 • Yaesu FTM-400XDE digi VHF/UHF/50W mobile

  Zcela nový, dvoupásmový transceiver od renomovaného japonského výrobce pro pásma 144/430MHz pracující analogovým i digitálním provozem C4FM/FDMA je nástupce předchozí velmi oblíbené verze FTM-350E.

  Poprvé ve své historii Yaesu nabízí mobilní trasceiver pracující digitálním provozem C4FM. Kromě toho díky duálnímu systému toto rádio pochopitelně může pracovat i analogovým provozem FM. FTM-400XDE má 3,5 palců velký barevný dotykový displej! Přístroj je ovládán tímto dotykovým displejem, všechna důležitá nastavení jsou jím ovládána.

  FTM-400XDE podporuje 3 digitální a 1 analogový režim:

  1) Voice/Data režim přenáší hlas a data ve stejném časovém úseku. V tomto časovém úseku jsou společně kromě hlasových dat odeslány i datové signály (jako např. GPS). V/D režim je základním nastavením pro amatérské vysílání v C4FM FDMA.

  2) Data FR mód (datový přenos) využívá plnou rychlost pro přenos dat. Přenos velkého množství dat, jako jsou textové zprávy, obrázky a hlasové poznámky jsou v tomto režimu prováděny dvojnásobnou rychlostí oproti režimu V/D.

  3) Voice FR mód (hlasový přenos) využívá plnou rychlost pro přenos hlasu ve vysoké kvalitě. Přenos tedy bude znít velmi jasně a přirozeně.

  Analogový režim je standardní a věrně známý na amatérských pásmech VHF / UHF.
  FTM-400XDE má automatické přepínání režimu.

  Díky integrovanému GPS přijímači je tento přístroj připraven na APRS.


  S volitelným mikrofonem+fotoaparátem MH-85A11U můžete pořizovat fotky a ukládat je na micro SD kartu (není součástí dodávky) nebo je rovnou odeslat na jiné C4FM zařízení. Obrázky také poskytují přesné GPS souřadnice a umožnují Vás navigovat přimo na místo.

  FTM-400XDE je také širokopásmový přijímač 108-999MHz AM/FM. V analogovém režimu může přístroj fungovat jako opakovač díky funkci Cross-Band repeater!

  Vysílač pracuje v 2m a 70cm pásmu s maximálním výkonem 50W, který může být snížen na 20W nebo 5W.

  Další vlastnosti:
  - 3,5 palcový barevný dotykový displej
  - 500 pamětí pro každé pásmo (A/B)
  - možnost zálohování na SD kartu
  - 1200/9600bps APRS
  - automatický výběr režimu (digitální/analogový)
  - možnost pořizovat snímky díky volitelnému mikrofonu MH-85A11U
  - širokopásmový přijímač
  - integrovaný GPS přijímač
  - Smart navigace
  - DTMF/CTCSS/DCS
  - slot pro paměťovou kartu
  - analogové/digitální hodiny

   

  Pokud byste rádi nový, inovovaný, moderní, digitální mobilní přístroj s mnoha funkcemi v kvalitním provedení s mnoha dalšími nadstavbami od renomovaného japonského výrobce, je to výborná volba.

  Podobné k Yaesu FTM-400XDE digi VHF/ UHF/ ...